Książki

Wszystkie wydane do tej pory publikacje homiletyczne i nie tylko

Dlaczego Bóg chce, żebyś pomnażał pieniądze?

ss. 183

Nie piszę, by się inni zgadzali.

Zbiór felietonów i maxirefleksji.

ss. 312

 

Książkę można kupić tutaj:

Medytacje nad niedzielną Ewangelią z tej strony internetowej w formie książkowej. Tym razem na rok C.

To zapis refleksji, które są na tej stronie w formie audio. Język pisany rzeczy mówionych mega literacki nie jest,

ale jeśli ktoś woli czytać niż słuchać, to informuję i serdecznie polecam.

 

 

 

 

Książkę można kupić na stronie św. Stanisława BM

 

Medytacje nad niedzielną Ewangelią z tej strony internetowej w formie książkowej. Tym razem na rok B. 

 

 

 

 

Książkę można kupić na stronie św. Stanisława BM

 

Książka zawiera 365 fragmentów biblijnych - jeden na każdy dzień roku - wraz z komentarzami autora i miejscem na notatki Czytelnika, by sam dopisywał własne spostrzeżenia i refleksje

 

Kiedy Adam ukrył się po grzechu przed Bogiem, Pan Bóg nie spacerował sobie spokojnie po raju zadowolony, że nie musi widzieć się z grzesznikiem, ale szukał go słowem: "Gdzie jesteś?" (Rdz 3,9)

 

 

 

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa M

Tekst jest zapisem rekolekcji, które zostały wygłoszone na przełomie lutego i marca 2013 roku w Katedrze Wawelskiej 

 

Po co jest prawda? Prawda jest dla wolności. Co więcej prawda, żeby była prawdą musi wyzwalać. Biblijna prawda jeśli nie wyzwala, nie jest prawdą. Tak jak lekarstwo, żeby było lekarstwem, musi leczyć, inaczej jest tylko substancją, płynem, chemicznym związkiem. A czasem nawet trucizną. Dlatego nie ci znają prawdę, którzy wiedzą jaka prawda jest, ale ci, którzy są wolni. Zatem im bardziej człowiek jest zniewolony, tym dalej jest od prawdy.

 

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa M

To komentarz do każdego ze słów modlitwy Św. Faustyny: "Dopomóż mi Panie" (Dz 163) 

 

Rok 1937. Siostra Faustyna w zeszycie pierwszym swojego "Dzienniczka" zapisuje modlitwę, w której kolejne wezwania rozpoczyna słowami: "Dopomóż mi, Panie". Rozważania są próbą przybliżenia się do tej modlitwy, a pierwsze z nich - spojrzeniem na to, co Apostołka Bożego Miłosierdzia wypowiedziała, zanim padło słowo "dopomóż".

  

 

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa WAM

Medytacje z tej strony internetowej w formie książkowej. Z opisu wydawcy:

 

Medytacje zawarte w niniejszej książce dalekie są od akademickich wywodów na temat mądrości, którą skrywa Pismo Święte. Te teksty to zapis osobistych refleksji kapłana, który słowo Boże czyta, rozważa i usiłuje żyć nim każdego dnia. Nie brak w nich nawiązań do spraw dzisiejszego świata oraz problemów człowieka żyjącego na początku XXI wieku, a także ciekawych anegdot, nierzadko okraszonych góralskim humorem. Medytacje nad Ewangelią. Rok A to doskonała pomoc w osobistej lekturze słowa Bożego oraz bogate źródło kaznodziejskich inspiracji.

 

Książkę można kupić na stronie św. Stanisława BM

Książka zawiera wybór najsensowniejszych (?) kazań po 15 latach kapłaństwa: 70 w języku polskim i 7 w obcych językach.

Oczywiście nie da się dotrzeć do każdego człowieka . Nawet Bóg nie przekonał wszystkich i nawet od Chrystusa odchodzili słuchacze. A co dopiero ksiądz, który ledwie człapie za swoim Mistrzem. Wierze jednak w to , że nadając na swoich falach , zawsze znajdzie się ktoś , kto na tych falach odbierze. I ważne chyba tylko to , żeby mówiący starał się być całkowicie sobą w Bogu , a ten kto słucha wiedział , że świat nie zawsze się i nie kończy na ciągłym poszukiwaniu słowa, które daje życie wieczne.
(fragment wstępu)

 

Książkę można kupić na stronie kmt.pl

To zapis rekolekcji wygłoszonych w par. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie (2012)

 

Kościół jest jeden! To jest Kościół Chrystusa. Nie ma Kościoła łagiewnickiego, toruńskiego, liberalnego, konserwatywnego. Takie Kościoły nie istnieją! Kościół jest jeden. [...] Kościół należy do Chrystusa. Do tego Chrystusa, który się wcielił i stał się nam bliski, a następnie za nas umarł. Nie do jakiegoś abstrakcyjnego i dalekiego Boga, ale do Pana, którego można było dotknąć, który błogosławił dzieciom, który karmił głodnych i wskrzeszał umarłych. Do Boga, który jest szalenie blisko człowieka. Kościół jest Kościołem Boga, który umiłował nas aż do końca.

(z rozdziału "Czyj jest Kościół?")

 

Książkę można nabyć w sklepie boskieksiazki.pl

Materiały duszpasterskie z XXX pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Materiały z konferencji wygłoszonych podczas III ogólnopolskich adwentowych dni skupienia w Krakowie - Łagiewnikach.

Kazania pasyjne opublikowane w tej książce zostały wygłoszone w Jerozolimie, w kościele Biczowania Jezusa (Flagellazione), prawdopodobnym miejscu osądzenia, skazania na śmierć, biczowania i cierniem ukoronowania Pana Jezusa.

 

Judasz nie powiesił się na drzewie. On zawisł na kościelnych pulpitach, schował się w kasach pancernych na plebanii, siedzi w kieszeniach proboszczów. Jest na ustach zakonnic kochających wojny, sandałach zakonników, którzy chodzą własną drogą, w deklaracjach podatkowych składanych w urzędach skarbowych, komputerach studentów. Jest. Ciągle jest… Na taksometrach kierowców, na szkolnych ściągach, w reklamowych spotach, pomiędzy wierszami artykułów, w uśmiechu reporterów, na salach sądowych, szpitalnych i szkolnych, nawet tych z krzyżami…

(fragment kazania trzeciego - "Judasz i jego grzechy")

Książkę można nabyć w sklepie e-serafin.

Jest to zbiór kazań wygłoszonych w krakowskiej parafii Ruczaj. Byłem tam wikariuszem w latach 1998-2001.

Jest to zbiór kazań z czasów Seminarium, a zwłaszcza rocznej posługi diakona w parafii Kwaczała.