Menu Zamknij

Brak myślenia

29.10
Najbardziej boli brak myślenia.
 
1. Profesor pisze, że zgromadzenia na Wszystkich Świętych są niebezpieczne. Ten sam nie widzi problemu w rzeszach strajkujących, tłumacząc, że przecież są w maskach.
2. Uniwersytet nie wpuszcza na wykład profesorkę, która jest za życiem, tłumacząc się, że nie może być miejsca dla ideologii. Ten sam Uni pisze do studentów, że jak pójdą na strajk, to wykładowcy nie będą im wpisywać nieobecności.
3. Ksiądz mówi, że nie przeszkadzają mu banery strajkujących w kościołach. Ten sam oburzał się na flagi ONR-u na Jasnej Górze.
4. Redaktor i polityk powtarzają po raz któryś, że Kaczyński podpala Polskę wezwaniem do obrony kościołów. Ci sami w ogóle nie reagowali na wezwania do agresji ze strony liderów strajku.
5. Protestujący nie malowali kościołów, słysząc o pedofili. Ci sami malują teraz, jakby mniej im przeszkadzał dramat dzieci krzywdzonych przez księży niż nauka Kościoła o życiu nienarodzonych.
6. Najpierw mówią „to jest wojna”. Potem dziwią się, że ktoś ich atakuje.
7. Portal nie widzi problemów w związku strajkujących z epidemią, ale martwi się, że chcą zorganizować Marsz Niepodległości pomimo czerwonej strefy.
8. Tysiące skanduje, że to wszystko przez naruszenie kompromisu aborcyjnego. Te same tysiące nie chce powrotu do żadnego kompromisu.
9. Latami słychać było głosy, że najważniejsza jest Konstytucja. Ci sami wkurzeni są na to, że ustawa ma być zgodna z Konstytucją.
10. Wołają ciągle: „Wy……lajcie”. A sami chcieliby usłyszeć: „Idźcie w pokoju Chrystusa”.
 
Mnie najbardziej boli brak logiki. Bo bez niej nie będziemy homo sapiens. Zatrzymamy się najwyżej na poziomie człekokształtnych zwierząt.
Opublikowano w Maxirefleksje